Messi, Ter Stegen dhe Coutinho mungojnë kundër Ferencvaros në Ligën e Kampionëve

  • S.A /
  • 01 dhjetor 2020 - 13:46
Messi, Ter Stegen dhe Coutinho mungojnë kundër Ferencvaros në Ligën e Kampionëve

c-Andre ter Stegen dhe Philippe Coutinho nuk janë ftuar fare nga Ronald Koeman për ndeshjen e së mërkurës në Ligën e Kampionëve kundër klubit hungarez në Budapest.

Barcelona e ka siguruar tashmë kualifikimin në mesin e 16-të më të mirëve dhe dëshiron t’i pushojë lojtarët kyçë, duke e parë orarin e ngjeshur të ndeshjeve në dhjetor.

Po ashtu, mungesë do të jenë edhe Gerard Piqué , Ronald Araujo, Samuel Umtiti , Sergi Roberto dhe Ansu Fati, të cilët janë të lënduar.

Në skuadër është kthyer Frenkie de Jong, i cili nuk kishte udhëtuar në Kiev bashkë me Messin javën e kaluar.

Skuadra e Barçës që do të udhëtojë drejt Budapestit për ndeshjen e së mërkurës:

Image

(Kosova Sot Online )