U hodh shorti për 1/16 e finales së Kupës së Kosovës

  • S.A /
  • 08 dhjetor 2020 - 15:55
U hodh shorti për 1/16 e finales së Kupës së Kosovës

Sot në zyrat e Federatës së Futbollit të Kosovës është hedhur shorti i rrethit të 1/16 të finales së Kupës së Kosovës.

Kryetari i Komisionit të Garave, Avdyl Bellopoja i shpjegoi procedurat e tërheqjes së shortit, ku 10 klubet e Superligës dhe 3 skuadrat e para të renditura në grupet respektive të Ligës së Parë u përfshin në njërën vazo, derisa skuadrat tjera në vazon tjetër.

Ndeshjet për 1/16 e finales së Kupës së Kosovës do të zhvillohen në mesjavën e ardhshme.

Pas tërheqjes së shortit dolën këto çifte:

Besa – Istogu

Vushtrria – Drenica

Flamurtari – Drenasi

Prizreni – Feronikeli

Vitia – Ferizaj

Onix – Llapi

Ulpiana – Liria

Vëllaznimi – Trepça ‘89

FC A&N – Kika

Vllaznia Pozheran – Dukagjini

Drita – Trepça

Kosova VR – Prishtina

Gjilani – KEK-u

Ramiz Sadiku – Arbëria

Malisheva – 2 Korriku

Dardana – Ballkani

(Kosova Sot Online )