Çfarë pritje nga Romelu Lukaku në min 89-të!

  • S.A /
  • 10 December 2020 - 13:13
Çfarë pritje nga Romelu Lukaku në min 89-të!

Nga mundësia për të kaluar në fazën tjetër, Interi mbeti jashtë Champions League dhe Europa League.

Në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, Interi kishte fatin e vet në duart e saj.

I mjaftonte të fitojë kundër Shakhtarit për t’u kualifikuar në mesin e 16 më të mirave në Ligën e Kampionëve.

Por, Interi i Contes nxori vetëm barazim, barazim që nuk i mjaftoi as për Europa League, duke përfunduar e katërta në Grupin B.

Romelu Lukaku mesiguri se do ta vuajë më shumë këtë eliminim, pas asaj që bëri në minutën e 89-të.

Ai pa dashje, u gjend në vendin e gabuar dhe ndali goditjen e fortë të Alexis Sanchez, që dukej se do të përfundonte topi në rrjet, raporton.

https://tiger.cdnja.co/v/op/oPv2N.mp4?secure=C9fdY5Pk1nds6i4aiEHTEw&expires=1607610600

(Kosova Sot Online )