Pochettino buzë emërimit trajner i Paris Saint-Germain

  • S.A /
  • 24 dhjetor 2020 - 12:10
Pochettino buzë emërimit trajner i Paris Saint-Germain

Mauricio Pochettino është pranë emërimit trajner i Paris Saint-Germain, pas shkarkimit të trajnerit të deritanishëm Thomas Tuchel.

PSG-ja e shkarkoi sot trajnerin gjerman Tuchel, pas pakënaqësive me punën e tij dhe pritet ta zëvendësojë atë me një top trajner.

Ish-trajneri i Tottenhamit është i papunë dhe ka qenë në bisedime me drejtorin e PSG-së, Leonardo, në javët e fundit.

Sipas ekspertit të afatit kalimtar të futbollistëve dhe trajnerëve, Fabrizio Romano, Pochettino do të emërohet trajner i PSG-së në orët në vazhdim, sapo të zgjidhen detajet e fundit.

Në listën e PSG-së thuhet të jenë edhe Max Allegri dhe Thiago Motta.

(Kosova Sot Online )