Loriana Kuka e fiton medaljen e bronztë, e çon në katër numrin e medalje për Kosovën në Katar

  • S.A /
  • 13 January 2021 - 15:58
Loriana Kuka e fiton medaljen e bronztë, e çon në katër numrin e medalje për Kosovën në Katar

Loriana Kuka e ka fituar medaljes e bronztë në Mastersin e Dohas, pasi e ka mposhtur xhudisten angleze Natalie Powell të mërkurën, duke e çuar në katër numrin e medaljeve të fituara nga Kosova në Katar.

Xhudistja kosovare Kuka vuajti dhe iu desh të djersitet shumë për ta mundur anglezen në luftën finale për medaljen e tretë më të mirë në turneun e Katarit në kategorinë deri në 78 kilogramë.

23-vjeçarja nga Peja e hodhi në dysheme Powellin dhe shënoi pikë ippon.

Kjo është medalja e katërt e Kosovës në turneun e parë të këtij vitit në xhudo, pas të artës që e fitoi Distria Krasniqi dhe dy të bronztave të tjera të fituara nga Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova një ditë më parë.

(Kosova Sot Online )