Zyrtare: Caktohet vendi ku do të luhet ndeshja Leipzig-Liverpool

  • E.K /
  • 07 February 2021 - 14:54
Zyrtare: Caktohet vendi ku do të luhet ndeshja Leipzig-Liverpool

Tashmë është vendosur vendi se ku do të zhvillohet ndeshja e Ligës së Kampionëve mes Leipzigut dhe Liverpoolit.

Takimi do të zhvillohet me 16 shkurt në Bundapest të Hungarisë.

Kjo për shkak se shteti Gjerman ka mbyllur kufijtë për njerëzit që udhëtojnë nga vende të tjera si shkak i Covid-19.

Ndeshja e kthimit do të luhet në Anfield të mërkurën më 10 mars. 

(Kosova Sot Online)