Zbardhet renditja tabelare në Premierligë, 10 ekipe për garat evropiane

  • S.A /
  • 08 shkurt 2021 - 08:49
Zbardhet renditja tabelare në Premierligë, 10 ekipe për garat evropiane

Tashmë ka kaluar më shumë se gjysma se sezonit nëpër ligat më të forta të futbollit evropian.

Në Premierligë, Manchester City ka ikur +5 nga përcjellësi i parë, Manchester United dhe ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

Ndërkohë, gara për pozitat e Champions League dhe Europa League është e ashpër.

Diferenca mes vendit të dytë dhe të nëntë është vetëm 10 pikë, çka e bën shumë interesante garën.

Në fund të tabelës, Sheffield United, West Bromw dhe Fulham janë shumë pikë larg të tjerave.

Image

(Kosova Sot Online )