Milani e publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen me Crvena Zvezdën

  • S.A /
  • 25 shkurt 2021 - 16:17
Milani e publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen me Crvena Zvezdën

Trajneri i Milanit e ka konfirmuar listën me 22 futbollistë për përballjen me klubin serb Crvena Zvezda sonte në Ligën e Evropës. Takimi i kthimit i 1/16 së finales mes tyre do të zhvillohet në orën 21:00 në San Siro.Milani  u ndal me barazim 2:2 në Serbi dhe do t’i duhet fitorja ose një barazim pa gola apo 1:1 për të kaluar në rrethin tjetër.

Zlatan Ibrahimovic pritet ta nisë ndeshjen nga banka rezervë edhe në ndeshjen e kthimit.

Ismael Bennacer dhe Mario Mandzukic nuk janë ftuar farë shkaku i dëmtimeve.

Skuadra e plotë e Milanit: A. Donnarumma, G. Donnarumma, Tatarusanu; Calabria, Dalot, Gabbia, Hernandez, Kalulu, Kjaer, Romagnoli, Tomori; Calhanoglu, Castillejo, Diaz, Kessie, Krunic, Meite, Saelemaekers, Tonali; Ibrahimovic, Leao, Rebic.

(Kosova Sot Online )