Arsenalin ndalet pas gabimit të tmerrshëm të Granit Xhakës

  • S.A /
  • 06 mars 2021 - 15:32
Arsenalin ndalet pas gabimit të tmerrshëm të Granit Xhakës

Arsenali ka marrë vetëm një pikë në udhëtim te Burnley, duke barazuar 1-1.

‘Topçinjtë’ e nisën ndeshjen mirë.

Ata e gjetën golin e ndeshjes përmes Aubameyang në minutën e gjashtë të takimit.

Më pas e kontrolluan mirë ndeshjen, duke mos i dhënë shumë hapësira kundërshtarit.

Por, në minutën e 39’, ndodhi ajo që askush nuk e priste.

Granit Xhaka bëri një gabim amatoresk që i kushtoi me gol ‘Topçinjve’.

Nga këtu ndryshoi ndeshja dhe Burnley qëndroi fort deri në fund, për të marrë një pikë.

Kështu, Arsenali vazhdon të mbetet në pozitën e dhjetë pas 27 xhirove, tani në kuotën e 37 pikëve.

https://tiger.cdnja.co/v/qv/qVlJl.mp4?secure=aVC67HHNqxNIBFH6vkbi6g&expires=1615048200

(Kosova Sot Online )