Ronaldo mund të mungojë në ndeshjen e sontme ndaj Lazios

  • S.A /
  • 06 mars 2021 - 16:03
Ronaldo mund të mungojë në ndeshjen e sontme ndaj Lazios

Cristiano Ronaldo nuk është 100 për qind i aftë dhe mund të mbetet jashtë skuadrës së Juventusit në ndeshjen ndaj Lazios sonte, me shqetësime për ndeshjen e Ligës së Kampionëve me FC Porto.

Gianluca Frabotta është pezulluar, me Giorgio Chiellini dhe Paulo Dybala të dëmtuar.

Rodrigo Bentancur doli pozitiv për COVID-19, kështu që nevoja për të pasur më shumë teste sipas protokollit vonoi lëshimin e listës së plotë të skuadrës deri pasdite.

Alvaro Morata nuk është ende në 100 përqindëshin e tij pasi u përballë me një infeksion viral, megjithëse ai shënoi në mesjavë për të mposhtur Spezian.

Juan Cuadrado kthehet pas një pushimi, por lajmi i madh është se Cristiano Ronaldo nuk është përfshirë në grup.

Raportet dolën në Torino këtë pasdite se fituesi i Topit të Artë kishte një problem të lehtë dhe nuk do të rrezikohej vetëm disa ditë para duelit të Ligës së Kampionëve me FC Porto.

Lazio ka emëruar skuadrën e tyre gjithashtu dhe po mungojnë Manuel Lazzari, Luiz Felipe dhe Stefan Radu.

Skuadra e Lazios: G Pereira, Reina, Strakosha; Acerbi, Hoedt, Musacchio, Patric; Akpa Akpro, Cataldi, Escalante, Fares, Leiva, Luis Alberto, Lulic, Marusic, Milinkovic-Savic, Parolo, A Pereira, Shehu; Caicedo, Correa, Immobile, Muriqi.

(Kosova Sot Online )