Trajneri i Dinamos dëbohet me burgim tri ditë para ndeshjes me Tottenhamin

  • S.A /
  • 16 March 2021 - 09:05
Trajneri i Dinamos dëbohet me burgim tri ditë para ndeshjes me Tottenhamin

Zoran Mamic ka thënë dorëheqje nga posti i trajnerit të Dinamo Zagrebit, vetëm tri ditë para ndeshjes kundër Tottenhamit në Ligën e Evropës, për shkak se gjykata më e lartë ia mbajti në fuqi dënimin me burgim.

Në vitin 2018, gjykata i shpalli fajtorë Mamicin dhe vëllanë i tij Zdravko nën akuzat për korrupsion.

Të hënën, Gjykata Supreme e Kroacisë e mbajti në fuqi vendimin e gjykatës së themelore, gjë që e detyroi Mamicin të japë dorëheqje nga Dinamo.

“Megjithëse nuk ndihem fajtor, po jap dorëheqje siç thashë se do të bëja nëse dënimi ndaj meje do të konfirmohej”, tha Mamic në për uebsajtin e klubit.

“Ia uroj të gjitha të mirat klubit”, shtoi ai. 

(Kosova Sot Online )