Agim Agushi dhe Bujar Ajeti thyejnë rekordin e Guinness për zhonglimin e topit në çift

  • S.A /
  • 08 April 2021 - 13:32
Agim Agushi dhe Bujar Ajeti thyejnë rekordin e Guinness për zhonglimin e topit në çift

Zhongluesi i njohur kosovar, Agim Agushi ka thyer një tjetër rekord historik. Së bashku me Bujar Ajetin, ata thyen rekordin e zhonglimit të topit në çift për 34 minuta dhe 2 sekonda. 

Këtë rekord të ri Guinness, Agushi vendosi ta thyejë para zyreve të Federatës së Futbollit të Kosovës.

(Kosova Sot Online )