Nuk ndalet Nora Gjakova, fiton me “ippon” dhe kualifikohet në gjysmëfinale

  • S.A /
  • 16 prill 2021 - 14:42
Nuk ndalet Nora Gjakova, fiton  me “ippon” dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Nora Gjakova është kualifikuar në gjysmëfinale në Kampionatin Evropian që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Duket se është dita e Nora Gjakovës. Pasi e mundi me “ippon” në rrethin e dytë spanjollen, Carla Ubasart Mascaro, xhudistja kosovare tregoi dhëmbët edhe kundër asaj ruse, Daria Mazhetskaia.

Me të nisur lufta Nora tregoi se ka ardhur në Lisbonë për medalje dhe arriti të fitojë me “ippon”.Në gjysmëfinale, Nora do të ketë punë me xhudisten nga Portugalia, Telma Monteiro.

Image

(Kosova Sot Online )