10 skuadrat që e kanë siguruar Champions Leaguen sezonin e ardhshëm

  • S.A /
  • 04 maj 2021 - 13:52
10 skuadrat që e kanë siguruar Champions Leaguen sezonin e ardhshëm

Vetëm La Liga spanjolla i ka të ditura të gjitha ekipet që do të marrin pjesë në Champions League edicionin e ardhshëm.

Atletico Madrid, Real Madrid, Barcelona dhe Sevilla javë më parë e siguruan kualifikimin në garën më prestigjioze evropiane.

Përveq tyre edhe gjashtë ekipe tjera e kanë siguruar pjesëmarrjen neë Lig%n e Kampionëve për edicionin e ardhshëm.

Bëhet fjalë për Manchester Cityn, Bayern Munichun, Interin, Zenitin, Dynamo Kyiv dhe Ajax.

(Kosova Sot Online )