Nuk mjafton Messi, Argjentina barazon me Kilin

• 04 June 2021 - 09:53

Argjentina ka barazuar në shtëpi kundër Kombëtares se Kilit në një ndeshje tepër interesante. Lionel Messi ka qenë lojtari më i rrezikshëm për Argjentinën ku shënoi një gol, goditi shtyllën dhe disa herë portën por ishte portieri i Kilit që ishte në formë sonte ku bëri disa pritje interesante. Për Kilin golin e barazimit e shënoi ylli i kësaj skuadre, Alexis Sanchez

Argjentina ka barazuar në ndeshjen e rrethit të pestë për kualifikime në Botërorin e Katarit kundër Kilit.

Ishte një ndeshje tepër e mirë ku Argjentina luajtën shumë më mirë në pjesën e parë të ndeshjes. Në minutën e 20-të në zonën e rreptësisë pengohet Di Maria. Fillimisht nuk akordohet penallti por më vonë pas rishikimit në VAR gjyqtari referon penallti për Argjentinën të cilën në gol e shndërron Messi në minutën e 24-të të ndeshjes.