7 futbollistë pozitivë para nisjes së “Copa America”

  • S.A /
  • 12 June 2021 - 12:00
7 futbollistë pozitivë para nisjes së “Copa America”

Jo vetëm Euro 2020, nesër fillon edhe Kupa e Amerikës. Brazil-Venezuelë është ndeshja hapëse, që nis prej orës 23:00 të së dielës. Ekipi venezuelian është goditur keq nga pandemia. Plot shtatë futbollistë kanë rezultuar pozitivë pas testeve të kryera.

Një lajm që shqetëson edhe Uruguain (debuton në Kupën e Amerikës me Argjentinën më 19 qershor ). Dy herë kampionët e botës u përballen me Venezuelën tre ditë më parë.Takimi i ndeshjeve kualifikuese të Botërorit Katar 2020, përfundoi në barazim pa gola dhe tek Uruguai janë në panik në lidhje me infektimin e shtatë lojtarëve kundërshtarë.

(Kosova Sot Online )