Xhaka dhe Shaqiri startojnë ndaj Uellsit, Mehmedi në stol

  • E.K /
  • 12 qershor 2021 - 14:53
 Xhaka dhe Shaqiri startojnë ndaj Uellsit, Mehmedi në stol

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Uellsit dhe Zvicrës.

Duke filluar nga ora 15:00 Uellsi i Gareth Bale do të sfidojë Zvicrën e Xherdan Shaqirit, Granit Xhakës dhe Admir Mehmedit.

Xhaka dhe Shaqiri janë titullarë, derisa Mehmedi është në stol.

Uellsi:

Zvicra:

Sommer; Mbabu, Elvedi, Schär, Akanji, Rodriguez; Freuler, Xhaka, Shaqiri; Embolo, Seferovic.

Ndeshja tjetër e Grupit A u zhvillua të premten, Italia e mundi 3-0 Turqinw.

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen edhe dy ndeshje tjera, ato të Grupit B.

Nga ora 18:00 do të përballen Danimarka me Finlandën, derisa nga ora 21:00 do të luajnë favoritët e grupit, Belgjika me Rusinë.

(Kosova Sot Online)