Zvicra në epërsi ndaj Uellsit, Shaqiri asiston

  • E.K /
  • 12 qershor 2021 - 16:34
 Zvicra në epërsi ndaj Uellsit, Shaqiri asiston

Zvicra ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Uellsit në ndeshjen e dytë të Kampionatit Evropian.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, por e dyta nisi menjëherë me to.

Ishte minuta e 49-të, kur Embolo u shërbye mirë nga Shaqiri dhe realizoi me kokë për 0:1.

Kjo ndeshje po zhvillohet në stadiumin olimpik të Bakus.

(Kosova Sot Online)