Pamje se si do të duket brenda dhe jashtë stadiumi Santiago Bernabeu

  • S.A /
  • 22 korrik 2021 - 11:44
Pamje se si do të duket brenda dhe jashtë stadiumi Santiago Bernabeu

Puna në stadiumin e Real Madridit, Santiago Bernabeu, është duke vazhduar me ritë mtë shpejtë, veçanërisht në këta muaj vere.

Ka mbetur pak më shumë se një vit deri në përfundimin e plotë të punës në Bernabeu, por tifozët e kanë mundësinë ta shohin virtualisht sesi do të duket Bernabeu i ri brenda dhe jashtë apo edhe nga afër.

Kompania amerikane Hetzel Design e ka publikuar një video 3D të rikrijimit të stadiumit, në të cilën mund ta shihet sesi do të duket stadiumi pas përfundimit të punimeve.

Bernabeu i ri do të jetë njëri prej stadiumeve më mahnitëse të futbollit në botë.

Image

(Kosova Sot Online )