Vdes në moshën 16-vjeçare talenti i Ajaxit

  • S.A /
  • 31 korrik 2021 - 10:48
Vdes në moshën 16-vjeçare talenti i Ajaxit

Një lajm shumë i keq është njoftuar nga klubi i Ajax.

Talenti i akademisë së holandezëve, Noah Gesser ka humbur jetën në një aksident mbrëmjen e djeshme, në qytetin Ijsselstein, në Holandë.

Vetëm 16 vjeç, Gesser udhëtonte me dy të afërm të tij dhe është përplasur kokë më kokë me një kampion. Si pasojë ka humbur jetën ish-sulmuesi dhe pasagjeri tjetër që ndodhej në veturë.

Shofer i automjetit është dërguar në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën, siç raportohet nga policia.

Reklamë

Ajax humbet një nga talentet më të mëdhenj të akademisë.

Gesser u bashkua me kampionët në vitin 2018 dhe Ajax priste që ai të ishte një nga talentet më të mëdhenj në Europë në pak vite.

Fatkeqësisht talentit me origjinë nga Surinami i është prerë gjithçka në mes. 

(Kosova Sot Online )