Fernandes i çmend tifozët në Old Trafford me supergol, United po e mund 3-0 Evertonin

  • E.K /
  • 07 August 2021 - 15:16
 Fernandes i çmend tifozët në Old Trafford me supergol, United po e mund 3-0 Evertonin

Manchester United është duke e mposhtur 3-0 Evertonin në miqësoren e fundit para startit të Premierligës.

Mason Greenwood, Harry Maguire dhe Bruno Fernandes shënuan për “Djajtë e Kuq” në miqësoren që po zhvillohet në “Old Trafford të mbushur me tifozë.

Greenwood shënoi i pari në minutën e 8’, pas një gabimi nga portieri i Everton, derisa më pas për 2-0 shënoi gol të bukur me kokë Maguire, në minutën e 15’.

Për 3-0 u përkujdes Bruno Fernandes në minutën e 29′, duke realizuar një gol shumë të bukur nga gjuajtja e lirë.

(Kosova Sot Online)