Allegri s’e do, Juventusi e nxjerr në shitje mesfushorin

  • S.A /
  • 24 August 2021 - 10:54
Allegri s’e do, Juventusi e nxjerr në shitje mesfushorin

Everton hedh sytë nga Italia për një mesfushor dhe troket në dyert e Juventusit, ku më parë ka blerë sulmuesin Moise Keane.

Këtë herë në shënjestër është mesfushori amerikan, Ëeston McKennie, i cili me bardhezinjtë është paraqitur mirë në Serie A.

Juventusi për kartonin e McKennie kërkon 30 milion euro dhe duhet parë nëse Evertoni është i gatshëm ta paguajë këtë shifër.

Amerikani nuk është në planet e Massimiliano Allegrit, trajnerit italian që nuk është bindur nga cilësitë e tij.

(Kosova Sot Online )