Nuk mjafton Ronaldo, United shokohet me një gol në minutën e 95-të

  • E.K /
  • 14 shtator 2021 - 22:01
 Nuk mjafton Ronaldo, United shokohet me një gol në minutën e 95-të

Manchester United e ka nisur me humbje aventuren në Ligën e Kampionëve. Djajtë e Kuq u mposhten nga Young Boys.

Largimi i Aaron Wan-Bissakas me të kuq në minutën e 35’, ka bërë që Manchester United të vuajë në Zvicër, pasi humbi në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Për United shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e 14’, duke debutuar me gol në Champions për Unitedin.

Ai gjithashtu barazoi Iker Casillasin si lojtari me më së shumti paraqitje në Champions, 177.

Por në fund nuk pati vlerë goli i CR7, dhe e keqja nisi nga minuta e 35’, kur Unitedi mbeti me 10 lojtarë në fushë.

Aaron Wan-Bissaka u ndëshkua direkt me të kuq, pas një ndërhyrje të rrezikshme, për t’u largua nga fusha.

Pas tentimeve të shumta, në minutën e 66’, Young Boys e shfrytëzoi epërsinë numerike në fushë. Nicolas Ngamaleu arriti që të shënojë për 1-1.

Kur u mendua se gjithçka do të mbyllej me këtë rezultat, në minutën e 95′, realizoi Theoson Jordan Siebatcheu për rezultatin përfundimtar 2-1.

Ndeshja tjetër në Grupin F zhvillohet nga ora 21:00, në mes të Villarrealit dhe Atalantës.

(Kosova Sot Online)