Liverpooli i nis bisedimet me Mino Raiolan për Haalandin

  • S.A /
  • 15 September 2021 - 15:59
Liverpooli i nis bisedimet me Mino Raiolan për Haalandin

Liverpool është i vendosur për të marrë shërbimet e Erling Haaland verën e ardhshme.

Norvegjezi është njeriu i momentit për të cilin Chelsea, Man United, dhe Real Madrid kryesisht psherëtijnë.

Sipas asaj që theksohet nga Anglia, “The Reds” tashmë janë duke negociuar me agjentin Mino Raola për trasnferimin e sulmuesit sezonin i ardhshëm.

Në “Anfield” e dinë që klauzola e lirimit do të bjerë në shumën prej 75 milionë eurosh që ata do të ishin te gatshëm të paguanin për “bishën” e sulmit.

Liverpool e ka të qarte se çelësi është bindja e lojtarit, e tani ata janë në “pole position” për të siguruar shërbimet e Haaland.

(Kosova Sot Online )