Gabim i tmerrshëm nga Strakosha në Europa League, çfarë bëri kështu

  • E.K /
  • 16 shtator 2021 - 21:44
 Gabim i tmerrshëm nga Strakosha në Europa League, çfarë bëri kështu

Thomas Strakosha ka bërë gabim prej amatori në Europa League në sfidën që Lazio po e zhvillon me Galatasaray.

Lazio po humb 1-0 dhe fajtori numër një është portieri i Kombëtares shqiptare.

Në minutën e 67’, ai pranoi gol në njëfarë mënyre që s’mund të pranohet as në futbollin amator, duke e futur vet topin në rrjetë.

Kjo do t’i kushtojë shumë Strakoshës që edhe ashtu nuk e ka të sigurt vendin në formacion.

(Kosova Sot Online)