Kush ka më shumë para, Michael Jordan apo LeBron James?

  • S.A /
  • 18 shtator 2021 - 10:15
Kush ka më shumë para, Michael Jordan apo LeBron James?

LeBron James e ka parë gjithmonë Michael Jordan si një model gjatë karrierës së tij në basketboll, dhe nuk është rastësi që ai ka veshur fanellën me numër 23, disa herë gjatë udhëtimit të tij, por kush nga kjo dyshe ka më shumë para?

James aktualisht ka katër unaza kampioni në krahasim me gjashtë që ka Jordan, megjithëse koha është kundër të parit, i cila do të mbush 37 vjeç në dhjetor, kur bëhet fjalë që të kap me trofe idhullin e tij.Perandoria e biznesit të Jordanit ishte e përqendruar rreth markës ‘Jordan’, e cila u bë e madhe pas tërheqjes së tij nga sporti, dhe si e tillë pasuria e tij spekulohet të jetë në vlerë rreth 1.65 miliard dollarë.

Image

(Kosova Sot Online )