S’ka fitues në dy ndeshjet e sotme në Superligë

  • E.K /
  • 25 September 2021 - 17:45
 S’ka fitues në dy ndeshjet e sotme në Superligë

Kanë përfunduar dy ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll

Llapi-Drenica dhe Ulpiana-Dukagjini ishin duelet e ditës së sotme, të vlefshme për xhiron e gjashtë.

Të dyja këto ndeshje përfunduan pa fitues.

Llapi barazoi 1:1 me Drenicën, duke bërë që të mos arrijë ende fitore në edicionin e ri të Superligës edhe pas gjashtë ndeshjeve dhe vendoset në pozitën e fundit me tri pikë.

Në anën tjetër, Drenica shkoi në kuotën e 11 pikëve në vendin e tretë përkohësisht.

Ndeshja tjetër mes Ulpianës dhe Dukagjinit përfundoi pa fitues dhe pa gola. Kështu, Ulpiana grumbullon pesë pikë në vendin e tetë, kurse Dukagjini ka tri pikë në vendin e nëntë.

(Kosova Sot Online)