Fury paralajmërohet se nuk do të donte të përballje për herë të katërt me Wilderin

  • S.A /
  • 05 tetor 2021 - 16:21
Fury paralajmërohet se nuk do të donte të përballje për herë të katërt me Wilderin

Tyson Fury është paralajmëruar se nuk do të dojë të përballet me Deontay Wilder për herë të katërt, me dyshen që do të përfundojë luftën e tyre trilogjike në Las Vegas në orët e para të mëngjesit të së dielës.

Ishte shpresuar se Gypsy King do të përballej me Anthony Joshuan gjatë verës, por në vend të kësaj, Fury u urdhërua të luftonte Wilderin edhe një herë.

Një gjykatës i arbitrazhit vendosi që 33-vjeçari duhej të përballej me amerikanin për herë të tretë në mënyrë që Bombarduesi i Bronztë të kishte një shans për të kërkuar titullin e tij në WBC.Në luftimet e tyre të mëparshme, një barazim tronditëse u pasua nga një nokaut në raundin e shtatë për Furyn me çiftin e vendosur për ta luftuar edhe një herë në Amerikë.

Sidoqoftë, nuk ka asnjë klauzolë për rimeç për këtë ndeshje të ardhshme, që do të thotë se një luftë e katërt është jashtë mundësive, për të cilën bashkë-menaxheri i Wilder, Shelly Finkel beson se është në interesin më të mirë të King Gypsy: “Në këtë pikë nuk ka. Ne do të shohim se çfarë ndodh në luftën, por në këtë pikë nuk ka”, ka thënë Finkel folur për The Sun.

“Dhe unë do të mendoja, nëse mprehtësia ime është e saktë, Fury nuk do të dojë më pas kësaj”.

Trilogjia, e planifikuar fillimisht për 24 korrik duhej të transferohej në kohën e vjeshtës pasi Fury rezultoi pozitiv për coronavirus ndërsa ishte në kampin e tij stërvitor para luftimit. 

( Kosova Sot Online  )