Man United vs Man City, gjithçka gati për derbi ku do të luftohet vetëm për fitore

  • S.A /
  • 06 November 2021 - 12:48
Man United vs Man City, gjithçka gati për derbi ku do të luftohet vetëm për fitore

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Man United dhe Man City.

Dy skuadrat vijnë me pretendime të mëdha këtë sezon dhe përballja premton një 90-minutësh spektakolar, me ‘djajtë e kuq” që kanë rigjetur qetësinë pas fitores 0-3 në Londër ndaj Tottenhamit.

Derisa City i Guardiolës ka mbetur 5 pikë larg Chelsea dhe sigurisht që nuk do të donte një tjetër humbje, aq më tepër në derbi, ku disfata kushton edhe në aspektin psikologjik.

(Kosova Sot Online )