Pamje: Spalletti s’ia zgjat dorën homologut të vet, Spartaku e quan palaço

  • S.A /
  • 25 nëntor 2021 - 14:06
Pamje: Spalletti s’ia zgjat dorën homologut të vet, Spartaku e quan palaço

Luciano Spalletti u shfaq mjaft i zhgënjyer në përfundim të ndeshjes Spartak i Moskës-Napoli, me italianët që u mposhtën dhe kanë vënë seriozisht në rrezik kalimin në fazën tjetër të Europa Leagues.Tekniku italian refuzoi t’i japë dorën trajnerit të Spartakit, Rui Vitoria, teksa videoja bëri menjëherë xhiron e botës dhe nxiti edhe reagimin e klubit rus, që nuk u kursye dhe e quajti një palaço Spallettin.“Nuk ia dhashë dorën trajnerit të Spartakut, pasi nuk më takoi në fillim.

Përshëndetja bëhet para ndeshjes dhe jo në fund, kur ke fituar”, u justifikua Spalletti. Nga ana tjetër tekniku i Spartakut tha se kishte shkuar të takojë Spallettin para ndeshjes, por italiani nuk ishte në pankinë.

(Kosova Sot Online )