Formula 1, momenti kur përplaset Leclerc dhe dërgohet menjëherë në spital

  • S.A /
  • 04 dhjetor 2021 - 10:36
Formula 1, momenti kur përplaset Leclerc dhe dërgohet menjëherë në spital

Incident i rëndë për Charles Leclerc në provat e lira të Jeddah, në Arabinë Saudite. Piloti francez i Ferrarit u përplas me barrierën anësore, duke shkaktuar panik, teksa menjëherë u dërgua në qendrën shëndetësore për kontrolle të mëtejshme.

Sipas skuadrës së Ferrarit, gjendja e Leclerc është e mirë dhe vetë piloti francez duket më shumë i shqetësuar për gjendjen e makinës, teksa shpresohet që t’ia dalë të rikthehet në garë të dielën.

Ndërkohë, vlen të theksohet se provat e lira u ndërprenë pas dopio-flamurit të kuq, ndërsa Lewis Hamilton ishte ai që tregoi formën më të mirë që aq sa skuadrat qëndruan në pistë.

(Kosova Sot Online )