Ancelotti: Pajtohem, Hazardi i vjetër është rikthyer

• 23 December 2021 - 09:55

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, beson se Eden Hazard ka filluar të rigjejë formën e vjetër, pasi sulmuesi belg i la mbresa atij në fitoren e vështirë 2:1 kundër Athletic Club.

Dy gola brenda 10 minutave të parë nga Karim Benzema ia siguruar Real Madridit një fitore 2:1 kundër Athletic Club të mërkurën.

Hazard luajti 86 minuta në atë që ishte ndeshja e tij e dytë radhazi si titullar.

Për përfaqësuesin e Belgjikës jeta në Madrid ka qenë goxha e vështirë, pasi Hazard nuk ka arritur asnjëherë ta gjejë formën mahnitëse që e gëzonte në Chelsea.

“Pajtohem, Hazardi është rikthyer”, tha Ancelotti pas ndeshjes, kur u pyet për paraqitjen e belgut.

“Hazardi luajti shumë mirë dhe luftoi fort”, shtoi trajneri italian.

Real Madridi e forcoi pozitën e parë në tabelën e La Ligës, duke i mbledhur 46 pikë pas 19 ndeshjeve, tetë më shumë se Sevilla në vendin e dytë, e cila ka një ndeshje më pak të zhvilluar.