Tahiri shkruan historinë në Lojërat Olimpike Dimërore

  • S.A /
  • 10 February 2022 - 09:34
Tahiri shkruan historinë në Lojërat Olimpike Dimërore

Albin Tahiri ka arritur rezultatin më të mirë në histori të Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore, duke u renditur i 15-ti, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës. Albin Tahiri ka zënë vendin e 15-të nga 27 garues në disiplinën e kombinimit alpin, që përbëhet nga lëshimi dhe sllallomi. Në lëshim ishte i 22-ti. 

Është kjo pozita më e mirë në karrierën e tij në Lojërat Olimpike Dimërore dhe po ashtu rezultati më i mirë për Kosovën. Ai garoi edhe në disiplinën e lëshimit, ku përfundoi i 22-ti nga 27 garues. Albini do të garojë edhe më 13 dhe 16 shkurt, në sllallom të madh dhe sllallom.

(Kosova Sot Online )