Kandidati kryesor për president të Serie A zbulon se është tifoz i Interit

  • S.A /
  • 22 February 2022 - 11:44
Kandidati kryesor për president të Serie A zbulon se është tifoz i Interit

Carlo Bonomi, kandidati kryesor për t’u bërë president i Serie A e ka pranuar se e përkrah Interin. Pozita e presidentit të Serie A ka mbetur bosh kur Paolo Dal Pino dha dorëheqje në fillim të këtij muaji. Bonomi është kandidati që gjendet në “pole position” për ta marrë atë pozitë. 55-vjeçari është president i Confindustria, shoqata kryesore që përfaqëson kompanitë prodhuese dhe shërbime në Itali. Bonomi gjithashtu zbuloi ekipin e preferuar, teksa tha se kjo nuk do të ndikonte asgjë nëse bëhet president i Serie A.

“Unë e përkrahi Interin. Gjithkush e ka një ekip të preferuar. Nëse jo, nuk e don futbollin, por të mbetesh i pavarur është diçka tjetër”, u shpreh Bonomi. 

(Kosova Sot Online )