Zhegrovës i hiqet kartoni i kuq

• 24 February 2022 - 09:13

Edon Zhegrova nuk do të mungojë në ndeshjen e ardhshme të Lillet, ashtu siç pritej.Në fakt, futbollisti kosovar ishte ndëshkuar me karton të kuq në duel me Metzin fundjavën që shkoi.Mirëpo, Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Francës e ka shikuar edhe një herë rastin dhe e ndryshoi vendimin e gjyqtarit.

Sipas këtij komisioni, përfaqësuesi kosovar nuk kishte simuluar kur e mori kartonin e verdhë. Ai më pas e mori edhe një karton të verdhë dhe me këtë rast u përjashtua nga loja në minutat shtesë. Duke ia hequr kështu kartonin e parë të verdhë, Zhegrova do të jetë në dispozicion të trajnerit këtë fundjavë. Lille do të përballet me Lyonin të dielën që vjen në Ligue 1. Kjo ishte vetëm paraqitja e dytë e ish-futbollistit të Baselit. Ai kishte luajtur paraprakisht pak minuta ndaj Paris Saint-Germainit.Ndër të tjera, debutoi edhe në Ligën e Kampionëve të martën mbrëma ndaj Chelseat, në humbjen, 0:2.