Futboll me motora, loja më atraktive që e keni parë ndonjëherë

  • S.A /
  • 16 May 2022 - 09:48
Futboll me motora, loja më atraktive që e keni parë ndonjëherë

Futbolli mbetet sporti më i popullarizuar në botë. Por, kohë pas kohe shpiken sporte të tjera aspak të zakonta, por që kanë lidhje me futbollin. “Çmenduria” e radhës është ajo e lojës së futbollit me motora.

Garuesit vozisin motora derisa luajnë me këmbë me topin.

Një aksion i nisur nga e djathta dhe një depërtim individual dhe vjen goli.

Pa dyshim, një sport të tillë atraktiv ia vlen ta shikoni sa herë të keni mundësi. 
(Kosova Sot Online )