Ekipi feston para kohe duke menduar se kundërshtari e humbi penalltinë

  • S.A /
  • 01 June 2022 - 10:02
Ekipi feston para kohe duke menduar se kundërshtari e humbi penalltinë

Ngjarjet e pazakonta në futboll s’kanë të ndalur. E një rast i tillë ka ndodhur në një ndeshje të futbollit për të rinj. Një lojtar e qëllon tërthorësen nga penalltia dhe ekipi kundërshtar e nis festën duke menduar se e fitoi lojën.

Por, ata u befasuan kur topi përfundoi më pas në rrjetë, me ç’rast tifozët u çmendën nga gëzimi.

Edhe në të kaluarën kemi parë raste të tilla kur portieri mendon se kundërshtari e humbi penalltinë, por që topi më pas përfundon në rrjetë. 

(Kosova Sot Online )