Mbappe mohon publikisht se ka bërë një listë të largimeve për PSG

  • S.A /
  • 03 June 2022 - 13:38
Mbappe mohon publikisht se ka bërë një listë të largimeve për PSG

Kylian Mbappe ka mohuar thashethemet që ka kërkuar që Neymar dhe trajneri Mauricio Pochettino të largoheshin nga Paris-Saint Germain pas raportimeve se ylli francez kishte një fjalë se kush duhet të largohej nga klubi. Kontrata e re e Mbappes me PSG -në pritet ta shohë atë të ketë më shumë autoritet në vendimet e klubit, që mund të përfshijë se cilët individë do të hyjnë në Parc des Princes, si dhe ata që mund të largohen.

Botimi britanik Sportbible pretendoi se Mbappe ka bërë një listë me 14 emra që duhet të largohen nga PSG -ja përpara sezonit të ri.

Mauricio Pochettino dhe Neymar ishin ndër emrat e atyre që Mbappe me sa duket donte të shpëtonte.

Thilo Kehrer, Julian Draxler, Danilo Pereira, Leandro Walls, Ander Herrera, Layvin Kurzawa, Mauro Icardi, Pablo Sarabia, Juan Bernat, Idrissa Gueye, Colin Dagba dhe Sergio Rico ishin emrat e tjerë të përfshirë.

(Kosova Sot Online )