Vazhdon eksodi te Prishtina, largohet një nga lojtarët më të mirë

  • S.A /
  • 10 June 2022 - 13:25
Vazhdon eksodi te Prishtina, largohet një nga lojtarët më të mirë

Largimet nga FC Prishtina nuk kanë të ndalur. Shumë yje dhe futbollistë të ekipit të parë po njoftojnë për largimin e tyre, ndërsa sot erdhi një goditje tjetër. Ylli i skuadrës kryeqytetase, Endrit Krasniqi njoftoi se më nuk do të jetë pjesë e Prishtinës. Ai do të largohet nga kryeqyteti pas tri viteve të kaluara aty.

“Çdo fillim e ka edhe fundin. Ka qenë nder dhe privilegj për mua që ta bart fanellën e Prishtinës në dy periudha të ndryshme së fundmi në tre vitet e fundit. Ndjehem krenar që kam arritur ta ndihmojë ekipin në fitimin e të gjithë titujve të mundshëm në futbollin e Kosovës, Titullin , Kupën dhe Superkupën. Prishtina dhe tifozët e veçantë “Plisat” do të mbeten gjithmonë në zemrën time. Faleminderit për gjithçka. Shihemi sē shpejti në një ambient të ri”, shkroi Krasniqi në profilin e tij në Facebook.

(Kosova Sot Online )