Tevez e kërkon Di Marian te Rosario

  • S.A /
  • 22 June 2022 - 11:01
Tevez e kërkon Di Marian te Rosario

Trajneri i ri i Rosario Central, Carlos Tevez tha se do të dëshironte të nënshkruante me Angel Di Marian, ndërsa ai e quajti ish-trajnerin e Bianconerëve Antonio Conten “modelin e tij”. Ish-sulmuesi argjentinas filloi rolin e tij të parë menaxherial të martën, vetëm 17 ditë pasi u pensionua nga loja.

Dhe i pyetur në prezantimin e tij nëse do të ishte i interesuar të nënshkruante me bashkatdhetarin dhe lojtarin e lirë Di Maria, i cili ka lindur në Rosario dhe ka luajtur për ekipin e të rinjve të Central, Tevez u tha gazetarëve: “Nuk mund të flas për këtë. Unë mezi flas me gruan time për shkak të sasisë së punës që kam! “Do të doja që ai [Di Maria] të vinte, kush jo? Kur të qetësohet situata, do ta telefonoj dhe do ta pyes se çfarë do të bëjë.

“Ne e dimë se si është ai: do të ishte shumë pozitive për skuadrën, për përvojën që ai do t’u sillte djemve.”

(Kosova Sot Online )