Roma hyn befasisht në garë për Ronaldon

  • E.K /
  • 25 June 2022 - 17:18
Roma hyn befasisht në garë për Ronaldon

Cristiano Ronaldo nuk është shumë i lumtur në Manchester United dhe e ardhmja e tij ende nuk është e sigurt në Old Trafford përpara sezonit të ri.

Ndërsa Bayern Munich ka mohuar interesimin e tyre për sulmuesin, duket sikur Jose Mourinho po shtyn për një ribashkim me bashkëkombasin e tij, pasi ai i kërkon Romës të bëjë një sulm ambicioz.

Kjo është sipas ish-mbrojtësit të Romës, Fabio Petruzzi, i cili me sa duket i tha gazetës italiane Retesport për interesimin e ish-klubit të tij për Ronaldon.

Sulmuesi veteran ka një vit të mbetur në kontratën e tij me Manchester United, por paraqitjet e dobëta të skuadrës sezonin e kaluar së bashku me një fillim të ngadaltë në merkato e kanë bërë superyllin të zemëruar.

Ai ende thuhet se është pjesë e planeve të Erik ten Hag dhe vetë Ronaldo është i kënaqur me emërimin e ish-shefit të Ajaxit, por kjo nuk do të thotë se të dyja palët kanë besim të plotë në njëra-tjetrën.

Thënë kështu, Mourinho dhe Ronaldo nuk ishin në kushtet më miqësore në kohën kur trajneri u largua nga Real Madrid, megjithëse ata ndajnë respekt të ndërsjellë profesional.

(Kosova Sot Online)