Ky është orari i sportistëve kosovarë sot në Lojërat Mesdhetare

  • E.K /
  • 01 July 2022 - 10:40
Ky është orari i sportistëve kosovarë sot në Lojërat Mesdhetare

Gjatë ditës së sotme pesë sportistë kosovarë do të garojnë në Lojërat Mesdhetare në sporte të ndryshme.

Shpresat më të mëdha për medalje tjetër janë te xhudoja, ku Loriana Kuka do të garojë në kategorin +78 kilogramë.

Në xhudo do të garojë edhe sportisti i ri, Shpati Zekaj në kategorinë deri në 100 kilogramë.

Ndërkohë Alush Telaku në not, Nexhat Sahiti në shenjëtari dhe Astrit Kryeziu në atletikë do të jenë garuesit tjerë të Kosovës sot.

Deri tani, Kosova ka marrë pesë medalje, dy të arta dhe tri të bronzta, ndërsa katër prej tyre kanë ardhur vetëm nga sporti i xhudos. 

(Kosova Sot Online)