Man Utd – Juve, arrihet marrëveshja për lojtarin e njohur

  • S.A /
  • 08 August 2022 - 14:34
Man Utd – Juve, arrihet marrëveshja për lojtarin e njohur

Manchester United ka arritur marrëveshje me Juventusin për transferimin e Adrien Rabiot. Lajmiin e ka bërë të ditur mediumi “MEN”.

Ndërkohë, “Djajtë e Kuq” tash duhet ta gjejnë gjuhën e përbashkët edhe me nënën e lojtarit, e cila është po ashtu edhe menaxhere e tij.

Nëna e lojtarit thotë se e “vetmja pengesë” është se lojtari duhet ta kuptojë se cilët janë objektivat e United, pasi lojtari nuk dëshiron të përfundojë si rezervist në rast të ardhjeve të reja, siç është rasti i Frenkie de Jongut.

Ish-futbollisti i Paris Saint-Germainit nuk e tregoi veten sa duhet në Torino dhe do të largohet nga Juve pa lënë gjurmë aty.

Nga ana tjetër, përfaqësuesi francez në “Old Trafford” do ta kishte mundësinë të luajë në vazhdimësi.

Natyrisht, atij kualiteti nuk i mungon, por i nevojitet kontinuiteti për ta rikthyer formën e dikurshme. 

(Kosova Sot Online )