Edhe një tjetër klub i njohur anglez bën ofertë për Aubameyang

  • S.A /
  • 27 August 2022 - 08:51
Edhe një tjetër klub i njohur anglez bën ofertë për Aubameyang

Manchester United është duke tentuar transferimin e Pierre-Emerick Aubmeyangut, i cili po kërkohet gjithashtu nga klubi tjetër anglez, Chelsea. Madje, sipas Nathan Gissing nga sajti i Di Marzio, “Djajtë e Kuq” kanë bërë tashmë një ofertë për sulmuesin e Barcelonës, por detaje tjera nuk janë zbuluar ende.

Klubi nga “Old Trafford” thuhet se dëshiron të forcojë sulmin para mbylljes së afatit kalimtar dhe Aubameyang është identifikuar si një përforcim i mundshëm.

Ish-sulmuesi i Arsenalit është i lidhur me një kalim edhe te Chelsea, madje në ditët e fundit ishte afër finalizimi i marrëveshjes – por që në fund nuk ndodhi.

Ndryshe, 33-vjeçari me Barcelonën ka kontratë të vlefshme deri më 30 qersho 2025.

Aubameyang në “Camp Nou” kaloi si lojtar i lirë në janar të këtij viti. 

(Kosova Sot Online )