Ishte në bisedime për rinovim me Chelsean, çka çoi në shkarkimin e Tuchel?

  • S.A /
  • 07 September 2022 - 11:50
Ishte në bisedime për rinovim me Chelsean, çka çoi në shkarkimin e Tuchel?

Para pak minutash, Chelsea njoftoi se ka shkarkuar trajnerin Thomas Tuchel.

Ky lajm erdhi krejtësisht papritur dhe një ditë pas humbjes në Ligën e Kampionëve ndaj Dinamo Zagrebit në udhëtim. Para pak javësh, kishte raporte se Tuchel është në bisedime për rinovimin e kontratës me ekipin londinez, por tani situata është ndryshuar totalisht.

mierligë dhe Ligën e Kampionëve, Chelsea ka shënuar vetëm dy fitore, teksa ka regjistruar tri humbje dhe një barazim.

Kulmi ishte në ditën e djeshme, ku Chelsea u mposht nga Dinamo Zagreb.

Në Premierligë, Chelsea gjendet në vendin e gjashtë me 10 pikë gjithsej, tri fitore, një barazim dhe dy humbje.

Kujtojmë se Tuchel e nisi me mjaft sukses aventurën e tij te Chelsea, duke e fituar Ligën e Kampionëve në sezonin e tij të parë.

Pasardhësi i Tuchel te Chelsea mund të jetë Graham Potter, trajneri aktual i Brighton.

(Kosova Sot Online )