Ylli përforcohet edhe me një basketbollist të huaj

  • S.A /
  • 24 September 2022 - 12:08
Ylli përforcohet edhe me një basketbollist të huaj

KB Golden Eagle Ylli është përforcuar edhe me një basketbollist të huaj. Kampionët në fuqi të Kosovës njoftuan këtë të martë për arritjen e marrëveshjes me Rashun Davis.

Basketbollisti amerikan luan në pozitën 2. Ai është i gjatë 183 centimetra.

Davis së fundi u aktivizua te skuadra hungareze, Naturtex-SZTE-Szedeak.

29-vjeçari luajti me mesatare prej 15.3 pikëve, 2.8 kërcimeve, 2.5 asistimeve dhe 1.7 topave të vjedhur për ndeshje.

Ylli nuk e ka nisur aspak mirë sezonin 2022/23 në Superligë, pasi ka pësuar humbje në dy ndeshjet e para.

Skuadra nga Suhareka u mposht nga Rahoveci dhe Sigal Prishtina.

(Kosova Sot Online )