Liverpooli e nxjerr në shitje Firminon, pret oferta për brazilianin në janar

  • S.A /
  • 29 September 2022 - 10:24
Liverpooli e nxjerr në shitje Firminon, pret oferta për brazilianin në janar

Roberto Firmino do të largohet nga Liverpooli pas shtatë viteve qëndrim në Anfield. Sulmuesi brazilian iu bashkua gjigantëve anglez në verën e vitit 2015 nga Hoffenheim për 41 milionë euro dhe që nga ajo kohë ka qënë një futbollist shumë i rëndësishëm. Por vitin e fundit braziliani ka humbur vendin e titullarit dhe tanimë është futur në vitin e fundit të kontratës me The Reds. Gjiganti anglez i ka ofruar rinovimin, por Firmino e ka refuzuar atë pasi dëshiron një aventurë të re.

30-vjeçari është nxjerr në shitje nga The Reds pasi duan të fitojnë diçka nga largimi i tij në janar, pasi në verë do ta humbasin falas.

Reprezentuesi brazilian ka tre opsione për ta vazhduar karrierën e tij, në Spanjë, në Itali apo një rikthim në Gjermani.

Barcelona e sheh atë si zëvendësuesin adekuat të Memphis Depayt nëse holandezi largohet gjatë janarit.

Skuadra më e interesuar për brazilianin mbetet Juventusi, por bardhezinjtë nuk duan të paguajnë për të në janar dhe e duan falas në verë.

Nuk përjashtohet mundësia që autori i tre golave dhe tre asistimeve këtë sezon të rikthehet në janar në Gjermani.

Gjithnjë sipas tabloidit anglez The Sun, Dortmund është gati të shpenzojë 10 milionë euro për brazilianin.

(Kosova Sot Online )