Zbardhen super pagat e trajnerëve pjesëmarrës në Kupën e Botës

  • S.A /
  • 15 November 2022 - 11:52
Zbardhen  super pagat  e trajnerëve pjesëmarrës në Kupën e Botës

Është publikuar lista e selektorëve më të paguar që do jenë pjesëmarrës në Kupën e Botës që fillon më 20 nëntor në Katar. Hulumtimi nga Footy Accumulators pretendon Hansi Flick i Gjermanisë është trajneri më i paguar në këtë listë. Ai fiton plotë 6,5 milionë euro në vit, i ndjekur nga pas prej Gareth Southgate, që merr 5.8 milionë nga Anglia. Më pas vijnë Didier Deschamps i Francës me 3.8 milionë, Tite i Brazilit me 3.6 milionë dhe Louis van Gaal i Holandës me 2.9, që e përmbyllë top pesëshen.

Pas tyre vijnë emra si Gerard Martino, Lionel Scaloni, Felix Sanchez Bas dhe Fernando Santos që janë me mbi dy milionë euro të ardhura në vit. Poshtë tyre, pasojnë emrat e selektorëve të tjerë, që pagunë më pas se dy milionë, derisa i fundit është ai i Tunizisë, që merr vetëm 130 mijë euro në vit. 

(Kosova Sot Online )