Jurgen Klopp po largohet nga Liverpooli, përfundon në Newcastle

  • S.A /
  • 28 November 2022 - 09:38
Jurgen Klopp po largohet nga  Liverpooli, përfundon në Newcastle

 

Sipas asaj që raporton Football Insider, Jurgen Klopp kanë mbetur më të vërtet i impresionuar nga investimet që po bën pronari saudit në Newcastle United dhe dëshiron që t’i bashkohet Magpies pasi të largohet nga Anfield, transmeton "Kosova Sot Online".

 Jurgen Klopp është i joshur nga projekti që është duke e zhvilluar Newcastle United. Edhe më parë është raportuar që menaxheri gjerman mund t’i ndajë rrugët me Liverpool pas fillimit jo të mirë të këtij sezoni me këtë skuadër.

Për largimin e tij ose jo do të mbetet të vendoset se kush do t’i pasojnë FSG-në në këtë skuadër, ku mund të këtë qetësi dhe ai të qëndrojë apo pronari i ri mund të kërkojë largimin e tij.

(Kosova Sot Online )