Juventusi planifikon përforcime serioze gjatë "pushimit" të dimrit

  • S.A /
  • 07 December 2022 - 11:14
Juventusi planifikon përforcime serioze gjatë

Juve dëshiron ta bëjë befasinë me një lëvizje për Kroos, gjatë ditëve në vijim.Pavarësisht se ka probleme me shtetin italian për “dallaveret” me financa në klub, Juventusi prapë është duke shikuar që të përforcohet gjatë dimrit, transmeton "Kosova Sot Online )

E befasi ata kërkojnë të bëjnë duke bërë një lëvizje për mesfushorin gjerman të Real Madridit Toni Kroos.

Sipas asaj që shkruan El Nacional, Juventus janë të interesuar për të nënshkruar me veteranin e Real Madridit pasi që atij t’i skandon kontrata në fund të sezonit. Kroos ka tërhequr interes nga shumë klubeve pasi që duket se nuk ka indikacione që Real Madridi do të rinovojë me të. Juventusi është një kandidat ideal për të sjellë freski dhe kualitetin që duhet në skuadrën e tyre dhe mendojnë që ai do i bëjë më konkurrues ata në Europë. 

(Kosova Sot Online )